1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Hoş Geldiniz nişantaşı, Ziyaretçi

"Nişantaşı VIP Kart" Fırsatları

Sertab Erener Nişantaşı sokaklarında görüntülendi

18 yıllık aşkı Demir Demirkan'ın terk ettiği Sertab Erener spor hocası Eren Siner ile görüntülendi.

Yaşadığı ayrılıkla gündeme gelen Sertab Erener, Nişantaşı'nda spor hocası Eren Siner ile görüntülendi. Ayrılık acısını unutmak için kendini spora veren Erener'in keyfi yerindeydi.

YANLIŞ YAZILMASIN O BENİM SPOR HOCAM

Fotoğraflarının çekildiğini fark eden Erener, muhabirleri “Yanlış yazılmasın, kendisi 6 yıllık arkadaşım ve spor hocam” şeklinde uyardı.

Kaynak : En Son Haber

Okan Bayülgen, Nişantaşı'nda objektiflere yakalandı

"Maymunluk yapanları çekin"

Okan Bayülgen, önceki gece, Nişantaşı’ndaki bir mekândan çıkarken basın mensuplarıyla karşılaştı. Ünlü şovmen, kendisini görüntüleyen gazetecilere, “Beni neden çekiyorsunuz? Siz kameralarınıza maymunluk yapan, daha sonra da size hakaret eden insanları çekin. Benim size tavrım hep aynı” dedi. Selin Atasoy ile aşk yaşayan Bayülgen, “Aşk hayatınız nasıl gidiyor?” sorusunu ise, “Boşverin bunları. Ciddi sorular sorun” diye yanıtladı.

Kaynak: Haber Türk

Modacı tarzı parti

Ünlü modacı Hakan Akkaya, önceki akşam Nişantaşı pop rock cafe isimli mekanda bir parti düzenledi.

Son zamanlarda bir çok modacının ardından sonra Hakan Akkaya da bir parti düzenleyerek dikkatleri üzerine çekti. Geceye katılan isimler arasında güzel sunucu Burcu Esmersoy’un yanı sıra güzel oyuncu Gonca Vuslateri gibi isimler de vardı.  Gece sonunda Hakan Akkaya, Burcu Esmersoy ve Gonca Vuslateri ile basın mensuplarının karşısına geçerek mutluluk pozu verdi.

Kaynak: Sözcü

Topağacı’nın önlenemez yükselişi

Nişantaşı’nın Atiye Sokak ve Mim Kemal Öke Caddesi’nden sonra son buluşma noktası Topağacı oldu. Union 22 ve Kozmonot’un art arda açılışıyla Topağacı’nın yükselişi tescillendi

İstanbul’un yeme-içme ve eğlence hayatı, mekanları hızlı tüketiyor. Nişantaşı’nın merkezi de aynı bu hızla değişiyor. Abdi İpekçi Caddesi’nin kalabalığı, önce Atiye Sokak’a sonra Mim Kemal Öke Caddesi’ne taşındı. Arap turistler hızla öğrendi bu değişimi. Turistik olmayacak, herkesin birbirini tanıdığı daha küçük mekanlar tercih edilmeye başlandı. Bunun için de yavaşyavaş Topağacı’na kayıldı. Bir anda Nişantaşı’nın ekseni değişti. Mahalle ve Divine zaten vardı Topağacı meydanında. Özellikle Divine sadece yemekleriyle değil, caz geceleriyle de Topağacı’ndan beklenmedik bir yer. Mahalle’de ise bazı geceler Nurcan Eren sürprizi bile oluyor.

Sonra Teşvikiye Camisi’nin arka sokağında MOC açıldı. Kahve tutkunları artık bildik kahve zincirleri yerine MOC’ta daha afilli kahveler içmeyi tercih etti. Nişantaşı kafelerinin belli başlı tanıdık yüzleri artık MOC’ta sosyalleşir oldu.

İki yeni mekan daha

Daha sonra Topağacı’nda 400 derece adlı bir pizzacı açıldı. Aynı MOC’un yaptığı gibi zincirlerden hoşlanmayan Nişantaşı ahalisini mest etti. Pizzalarının lezzeti kadar ambiyansı da sevildi. Mahalle hissi büyük mekanlardan ve her köşe başında karşımıza çıkan zincirlerden bunalanlara iyi geldi.

Şimdi ise art arda iki yeni mekan daha açıldı Topağacı’nda. Biri Union 22, diğeri Kozmonot. Union 22, konsept dükkan ve sergi alanlı bir mahalle restoran-barı. Yeme-içme ve eğlenceHatice Aslan’ın oğlu Ekin Ergök ile Orhan Aşıcıoğlu’na, dükkanda satılan Nice Things For Nice Boys’un limitli koleksiyonları ise Ufuk Onur Tapan’a emanet. Sokak yemeklerinden esinlenerek yapılmış iddialı bir menüsü var. Alt katta ise Topağacı’nda beklenmedik bir mini kulüp ve eğlence vâdediyorlar. Peki ama nerede? Şakayık Sokak’ta, MOC’un çapraz köşesinde, Teşvikiye Camisi’nden Topağacı’na doğru giderken.

Kozmonot ise Topağacı meydanında, tam Divine’ın karşısında bir gastropub. İsmi için uzaya ilk giden Yuri Gagarin’den ilham alınmış. Soğuk Savaş günlerini anlatan tematik bir mimari tercih edilmiş. Gamze Yalçın’ın duvarlara yaptığı resimler görmeye değer. Kahvaltı ile başlayıp 02.30’a kadar barda devam edilecek, uzun uzun oturulacak bir yer.

Atiye Sokak’a benzemesin!

Union 22 ve Kozmonot’un açılışıyla artık Nişantaşı’nda yaya trafiği ters yöne akıyor. Şimdilik bu durum mahallelileride, Nişantaşı’na gezmeye gelenleri de sevindiriyor. Hep aynı yerlere gitmekten bunalanlar yeni seçenekler olmasından son derece memnun. Yenilik her zaman cazip. Ama bir yer popüler oldu mu, hemen suyunu çıkarmakta üstümüze yok. Bu gidişle Topağacı’nda daha çok yer açılır. Birçoğu açıldığı gibi kapanır, yerlerine yenileri gelir. Umarım, bu hızlı değişimle Topağacı da Atiye Sokak gibi yürünemeyecek, yaşanamayacak bir hale gelmez. 

Bir mahalle restoran-barı olan Union 22’de Nice Things For Nice Boys’un limitli koleksiyonları da satılıyor.

Kozmonot, ismi için uzaya ilk giden Yuri Gagarin’den ilham alınmış bir gastropub.

Nişantaşı’na mahalle barı: Pop

Uzun zamandır Nişantaşı’nda bir mahalle barı yoktu. Lal Dedeoğlu ve Ender Sanal’ın Buz’undan sonra Emre Ergani’nin Biber’i mahallenin barı olur sanıldı. İlk açıldığında öyle de oldu ama kısa zamanda müşteri kitlesi değişti. Bunun üzerine mahalleli de elini ayağını çekti. Zaten kısa bir süre sonra Emre Ergani de Biber’i bıraktı.
Bırakın mahalle barını, İstanbul’da doğru dürüst bar bile yok. Sık sık duyduğumuz bir cümle bu. Kafelerden, restoranlardan, kulüplerden geçilmiyor ama gidip barına tüneyeceğiniz bir yer gerçekten yok.
Şimdi yeni bir kokteyl barımız oldu. Çarşamba akşamı Tolga Sezgin ve Can Soylu, Abdi İpekçi Caddesi’nde Pop’u açtı. Geçen yıl Mini Bar olan eski Cafe Inn’in yerinde. Nişantaşı’ndaki Pop, Nupera’dakinden farklı olacak bir mahalle barı olarak planlandı. Saat 16.00’da açılacak, müdavimlerinin isteğine göre geç saatlere kadar devam edecek.
Açılış partisinde Abdi İpekçi Caddesi kaldırımları doldu taştı. Belçim Bilgin’den Biricik Suden’e birçok tanıdık isim vardı. Pop’un popüler olacağı şimdiden belli.

Kaynak : Milliyet

Üst Menüye Git